5 January 2018

Δια Βίου Μάθηση ΑΠΘ

Στο Πανεπιστήμιο μας προσφέρονται προγραμμάτα Δια Βίου Μάθησης τα οποία έχουν σαν στόχο:

1. Η αξιοποίηση του επιστημονικού δυναμικού και των υποδομών του ΑΠΘ σε προγράμματα που απευθύνονται στην ελληνική κοινωνία και ανταποκρίνονται στις ανάγκες των πολιτών της για κατάρτιση, επιμόρφωση, και εξειδίκευση.
  2. Η ενίσχυση των δεσμών του ΑΠΘ με τους πολίτες και η εξασφάλιση της  δυνατότητας να έχουν υψηλού επιπέδου επιμόρφωση, κατάρτιση και εξειδίκευση.
  3. Η συμβολή του ΑΠΘ στο γενικότερο εκσυγχρονισμό του εκπαιδευτικού συστήματος, στην αναβάθμιση της ποιότητας της εκπαίδευσης, τυπικής και άτυπης και στη μείωση του κοινωνικού αποκλεισμού στην εκπαίδευση.

Ρίξτε μια ματιά στα προγράμματα που προσφέρονται ίσως κάποιο από αυτά να σας ενδιαφέρει

• Νίκος Πουρνάρας

Διαχειριστής δικτυακού τόπου ΕΤΕΠ ΤΕΠΑΕ Παιδαγωγικής Σχολής ΑΠΘ